Jak změnit život, aby fungoval, když máme pocit, že nevychází vůbec nic

Jak změnit život, aby fungoval, když máme pocit, že nevychází vůbec nic
Jak změnit život, aby fungoval, když máme pocit, že nevychází vůbec nic
06-04-2021 00:00:00

Dnes mně zaujal článek Petra Casanovy z First Class, sdílívám jeho myšlenky.

Viděli jste někdy negativ? Dříve se do fotoaparátů vkládal citlivý film. Na ten se chytal obraz. Ale když se tento fotocitlivý celuloidový pásek vyvolal, ukazoval černou a bílou přesně naopak: kde měla být tmavá, byla světlá, a kde měla být světlá, byla tmavá. NAOPAK neboli NEGATIVNĚ.

Proč tím začínám? Protože v negativních emocích a myšlenkách obvykle vidíme věci naopak. „Nic nemá smysl. Život je k ničemu. Nic nám nevychází a nikdy nevyjde.“ A přitom to může být přesně naopak.

Chodí mi prakticky samé negativní dotazy. Výpovědi o tom, že život skončil, ačkoli to nejlepší tazatelům teprve začíná. Přesvědčení, že to dobré už je za nimi, a přitom to všechno mají před sebou. Domněnka, že problém, který mi svěřují, určitě nemá řešení. A to jen proto, že ho v negativním rozpoložení vidět nemohou. Negativní postoj neumí vidět světlo. Tam, kde má být světlo, vidí tmu. Negativní energie prostě člověku nedokáže dát pozitivní život.

Důležité není to, na co se díváte, ale co vidíte

Když chcete postavit dům, nemůžete stavět z cihel, které NEMÁTE. Nemůžete použít nářadí nebo míchačku, kterou NEMÁTE. Musíte se rozhlédnout a začít vnímat, co MÁTE – co MŮŽETE použít. Kdo chce mít šťastný život, nemůže být zakletý jenom v tom, co nefunguje.

Problém tedy není ve Vašem životě, ale ve Vás, ve Vašem pohledu na život, v tom, jak svůj život vidíte. Není totiž důležité to, na co se díváte, ale co vidíte.

Jak se dá vyrobit nešťastný život

Nestačím se divit. V tom, že si ze všeho ve svém životě, co se Vám děje, vybíráte jen to, co nemáte, co Vám nefunguje, co Vám nevychází. Vybíráte si to, co Vás má dělat nešťastnou. A tudíž nešťastná jste.

Buďte vděční za problémy, které nemáte

Vy vůbec nemáte v životě málo. Rodiče, práci, školu, rodinu ... na tom všem můžete stavět své štěstí a svou ještě lepší budoucnost, ale musíte začít sčítat to, co Vám v životě jde, co dokážete, co máte. Když budete sčítat jenom to opačné, budete zlomená, nešťastná a otrávená.

Stojatá voda hnije

Člověk je obecně jako louže. Je ze tří čtvrtin, nebo i víc, tvořen vodou. Ale stojatá kaluž, která je vystavena dlouhodobé nezměně a nepohybu, se kazí. Stejně tak člověk potřebuje změnu. A nejvíc změnu potřebuje člověk tehdy, když je negativní.

Svítí červená? STOP

Přirovnávám negativní emoce k červené barvě na semaforu. Jako by negace říkaly: STOP, přestaň s tím, zastav, něco změň. Proto stojí za to začít právě u sebeZačněme sčítat to, co máme. Obklopujme se lidmi, kterým se daří. Obecně pojďme za úsměvem, za radostí., za světlem.

Protože jakmile se začneme usmívat, tak se rozsvítíme. Budeme přitažliví. Budeme dávat najevo, že jsme rádi na světě, že by mohlo být fajn mít nás po svém boku.

Tak se usmívejme. Ukazujme, že vidíme na všem i to dobré. I na lidech.

Příjemné přemýšlení a krásný den, Dáša

https://firstclass.cz/2021/03/jak-zmenit-zivot-aby-fungoval-kdyz-mame-pocit-ze-nefunguje-nic/