Jak to ti chlapi dokážou?

10-04-2018 00:00:00

Zamyšlení nad schopnostmi mužů, manželů, kluků, chlapů ...

ležící spící
ležící spící

Ó jak jsem se minule rozplývala, že budu sobec, že budu čekat na pomoc. Musím přiznat barvu - mýlila jsem se.

Jsou to zvláštní situace, pravidelně se opakující. Pokazí se vám WC (čistě chlapská záležitost na opravu a zajištění) - a ejhle, instalatér má čas zrovna, když je ten můj chlap na kolech. Dobře, budu rekonstruovat. Objednám těžkou zahradní lavici s neznámou dodací lhůtou - a ejhle, přivezou ji, když je ten můj chlap mimo dosah. Dobře, zajistím. Potřebuji udělat těžký nákup a chlapské silné ruce nejsou k mání. Dobře, udělám sama.

Je to OK? Jak jen to ti chlapi dělají netuším. Vždycky jsem si myslela, že čuch má lepší pes než chlap. Asi to není pravda :-) Nebo je háček jinde.

Tak moc se snažíme vyrovnat mužům, ukázat své schopnosti, prosadit se, ukázat jak jsme soběstačné ... až nám to najednou vadí. Chtěly bychom pohlazení, něhu, romantiku, pomoc ... A vlastně si o ně neumíme říct. Možná z nás již muži mají "strach". A raději utíkají ke sportu, do práce, do někam.

Zastavme se a přemýšlejme. Chceme to přesně takhle? Pokud ano, držme pusu a krok. Pokud ne, tak okamžitě začněme akci - jinak se udřeme a nebudeme spokojené, veselé, ani krásné a usměvavé pro naše přitažlivé polovičky.

Držím nám všem moc palce. Život je teď a tady.
Hezký den, Dáša